Září 2018

Vítám vás

14. září 2018 v 18:01 | Nya |  Poznámky
Zdravím všechny čtenáře a blogery.

Tento blog slouží k ukládání a memorizování mých nabytých zkušeností s magií - tedy jako má osobní kniha stínů. Určitě jste si všimli, že jsem již pár článků napsala. Budoucí články budou v podobném duchu.


V knize přibudou jednak informace, jež jsou volně dostupné na mnoha známých českých blozích. Ty budou sloužit především k tomu, abych se k nim mohla zase vrátit, a také k ucelení informací na blogu. Další informace jsou však na českých stránkách novinkou (či jsou velmi zkryté), jelikož jsem je byla schopná najít pouze v knihách či anglických článcích. Doufám, že jednou přibudou také články, které budou na 100% (či alespoň 80 - 90%) pouze mou vlastní zkušeností.

S magií mám dlouholetou historii. Jako menší jsem objevila bolgy o magii díky mé touze po tom, aby příběhy byly skutečné. Konkrétně jsem si opravdu přála, aby elfové nebyli smyšlenkou. A tak jsem začala hledat. Nevzpomenu si, kam jsem prvně zabrousila a jak jsem zjistila, že elfové skutečně reální jsou, ale stalo se. Následovaly roky, kdy jsem četla knihy a blogy o magii.

Pak se má pozornost však, bohužel, obrátila jiným směrem... Dostala jsem totiž psychickou nemoc. To bylo před cca 6ti lety. Nyní se cítím o dost lépe a tak má cesta pokračuje. A jako oslavu této události jsem se rozhodla založit právě Nyinu Knihu Stínů!

Co konrétně mne na magii zajímá? Z druhů magie je to ta zelená, měsíční, a především hraniční, co se týče ostatních oblastí, je to astrologie, jiné bytosti a dimenze, věci kolem matrixu a budoucnosti lidstva... Z božstva mám nejblíže ke Gaie a Artemis (bohyně Země a Měsíce) a nymfám. Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale to všechno vás ještě čeká v mých článcích.

Tak se těším na tuto cestu, na níž jsem se vydala a doufám, že třeba mé články budou někomu k užitku, že vás budou bavit a nebo mne aspoň opravíte, když se vám bude zdát, že jsem něco špatně pochopila :)Děkuji za pozornost a přeji všem krásné čtení a život.
Nya

Hraniční Magie

14. září 2018 v 15:15 | Nya |  Druhy magie
Definovat hraniční čarodějku je mimo síly jakékoliv čarodějnice, ale je možné dát dohromady obvyklé prvky zahrnuté ve stezkách praktikovaných individuálními hraničními čarodějkami a zároveň mít na paměti, že různé čarodějky budou mít své vlastní porozumění tomu, co je definitivní pro to jí být.

Hraniční či zelená?
Hraniční magie je často zaměňována s cestami zelené čarodějky a vskutku, existují určité podobnosti mezi těmito dvěma. Oboje jsou neobřadní cesty zahrnující málo ze spletitých rituálů či pomůcek. Oboje jsou také obvykle solitárními cestami (Hraniční Magie by neměla být zaměňována za wiccu či wiccu zelenou, které jsou více založené na covenech).
Hraniční čarodějka má také pravděpodobně dobré porozumění rostlinám a herbalismu a může podobným způsobem, jako čarodějka zelená, chtít pěstovat své vlastní rostliny a mít intuitivní porozumění zahradničení.

Jsou určité rozdíly...
Využití těchto rostlin je ale obvykle jiné - zelená čarodějka je primárně zaměřena na fyzickou náturu rostlin a jejich využití v medicíně, kuchyni či jako ingredienci v magii. Hraniční čarodějka má zájem vytvořit si s duchem rostliny vztah a pouto.
Typy rostlin používané zelenou a hraniční čarodějkou se také liší. Hraniční čarodějnictví je nejvíce často spojeno s užíváním zhoubných a psychoaktivních bylin, které mění stav mysli. Toho může být dosáhnuto zkonzumováním částí rostlin, či smícháním bylin do "létací masti." Ta může být aplikována na části těla, kde je kůže nejtenčí (třeba chodidla), a absorbována do krevního oběhu.

Termín létání pak referuje ne na fyzický akt, ale na ducha čarodějky, jenž létá ven z těla. Existuje víra, že mýtus z dávných dob o čarodějkách, které létají na svých košťatech, je spojená s představou o duchovi čarodějnice, který opouští její tělo, aby cestoval do jiných sfér.

Překročení hranic
Nejvíce obvyklý důvod pro hraniční čarodějku, aby invokovala stav trasu, je překročení hranic (někdy se k tomu referuje jako k odhrnutí opony). To je cesta ducha čarodějky do Jiného světa, domény mrtvých. Tato cestovatelská práce překročení hranic či ježdění hranic (tento termín je občas užívaný jako synonymum, ale může být také použit ve smyslu cestování na hranici, ale ne doopravdy její překročení) je z důvodu komunikování s duchy a předky a naučení se jejich moudrosti. Hraniční čarodějka použije moudrost, kterou získala skrze cestování, aby dále postupovala na své vybrané cestě.

Myšlenka hranic jako metafory pro mez může být použita, aby popsala cestu hraniční čarodějnice, ve které ona překonává limity a meze její vlastní mysli a spojuje se sama se sebou na hlubší úrovni, stejně jako se spojuje s obyvateli Jiného světa. Některé hraniční čarodějky rozšiřují tuto vnitřní cestu o cestu za meze představivosti a reality, kdy duch čarodějky může cestovat do změněné reality v její vlastní mysli a dokonce přinést elementy tohoto světa zpět do světa reálného.

Rčení, že čarodějka je člověk s nohou v každém světě se hodí zvláště pro hraniční čarodějku. V její cestě, ne tolik odlišné od cesty šamana, se hraniční čarodějka snaží získat rostlinné duchy na svou stranu a učit se jak od duchů žijících rostlin a zvířat, tak od zesnulých duchů Jiného světa. Tato přítomnost v obou světech pojí hraniční čarodějku k čarodějkám tradičním z minulosti a v moderní inkarnaci hraniční čarodějky může být jasně vidět historický vliv rafinovaných tradic moudrých žen včerejší magické éry.

Jaké jsou hraniční čarodějky?
Pohanská Federace (Skotsko) identifikuje hraniční čarodějky jako buďto solitární nebo vysoce individuální lidi, kteří preferují stinné části přírody, kde mohou rozvíjet své talenty. Věří, že hraniční čarodějky mívají svůj vlastní vnitřní morální kód chování, a jsou velmi individualistické. Jsou také velmi intelektuální, vždy studují o všemožném užití rostlin. Mohou být přistihnuty sledovat zvířata, aby předpověděly změny počasí, a mohou si vyvinout dovednost říct, jestli přichází bouře jen tím, že si přičichnou ke vzduchu! Některé moderní hraniční čarodějky mohou být lákány k porodnictví či profesi léčení a medicíny. Praktické a jednoduché, to jsou hlavní slova která hraniční čarodějnici definují. Jsou nade vše svobodnými duchy a jsou zvyklé praktikovat šamanství.

Jsou naladěné na přírodní průběh věcí, nejčastěji jsou samostatnými bytostmi, které následují svojí vlastní etiku a morálku. Přesto však se drží wiccanského rede:
Těchto pět slov ať navždy ctíš
Čiň co chceš, pokud neškodíš!

Hraniční magie často koluje v rodině a praktiky jsou předávány skrze mluvené slovo. Některé hraniční čarodějnice, které nemají žádné děti, si vyberou "spirituálního potomka," následujíc svou intuici a vnitřní vedení. Mohou si všimnou určitých signálů na člověku, který se stane další hraniční čarodějnicí.

Poznámka:
Hraniční Čarodějka je překlad z anglického Hedge Witch; hedge znamená "živý plot". Přeložila jsem si to po svém, jelikož jsem nenašla doposud žádný název, který by již pro tento druh magie v češtině existoval. Znáte snad takový název? Dejte mi vědět v komentářích!

Zkus wiccanský kvíz! Jaká jsi čarodějka?

http://www.thesimplethings.com/blog/2014/09/28/wicca-quiz-witch

TŘI KRÁLOVÉ (experiment)

11. září 2018 v 22:22 | Nya |  Rituály
Přeloženo z originálu od FableForge "Please don't actually do this"...


...Co se s tebou dnes chystám sdílet je jeden z mnoha relativně bezpečných způsobů, jak lze získat přístup (ne však zcela vstoupit) do místa, které nazývám "Strana stínů", a efektivita tohoto způsobu závisí na tom, jak vážně mne budeš brát.

Nebudu ti říkat, abys nebyl vyděšený ze Strany stínů; pravděpodobně jsi ji už sám viděl, pouze jsi ji považoval za obyčejný "opakující se sen." Řeknu ti však, že není důvod být ignorantsky vyděšený. Existuje rozdíl. Ignorance stimuluje strach a strach může tomuto místu dát hodně paliva. Musíš být velkorysý, co se týče preparace, pokud to chceš zkusit. Je to jako seskok padákem: pokud zvládnout to udělat správně na první pokus není něco, v čem jsi dobrý, pak tohle není pro tebe.

Pokud budeš provozovat drogy nebo alkohol na noc události, budeš mít nehezký čas. Pokud procházíš těžkou dobou ve svém životě a necítíš se mentálně či spirituálně stabilní, nebo děláš-li toto jen pro únik, budeš mít nehezký čas. A když se nebudeš řídit mými instrukcemi krok za krokem (zvláště pokud opomeneš těch několik záloh, které ti dávám - ty tam jsou, důvěřuj mi, z dobrého důvodu), budeš mít nehezký čas.

Název této hry je TŘI KRÁLOVÉ, mimochodem.Ingredience:
 • velmi velký, prázdný a tichý pokoj, nejlépe bez oken. Pokud okna existují, musíš být schopný je zakrýt a zajistit totální tmu. Suterény obvykle fungují dobře, pokud jsou dostatečně velké.
 • Balík svíček (použiješ jen jednu, pokud vše půjde dobře) a zapalovač.
 • Kýbl vody a hrnek.
 • Větrák.
 • Dvě velká zrcadla (jako ta na tvém šatníku. Neboj se, nebudou poškozena. A nebo pokud ano, je to tvůj nejmenší problém).
 • Tři křesla.
 • Budík.
 • Nabitý mobil (nezapomeň tu zatracenou baterku nabít!)
 • Milovaný, který je ochotný dodržet pravidla a souhlasit s tou vší šíleností.
 • Malá hračka nebo milý předmět z tvého dětství.Aranžmá:
 • začni aranžovat kolem 11 večer. Umísti jedno křeslo doprostřed místnosti, směřující na sever (tohle je důležité). Umísti ostatní dvě křesla přesně nalevo a napravo tak, aby směřovala na tvůj trůn. Vzdálenost mezi tvým trůnem a trůny královny a blázna by měla být zhruba délka tvé ruky na obou stranách, více či méně.
 • Umísti dvě velká zrcadla na královnin a bláznův trůn nalevo a napravo od tebe tak, aby ti čelila (a sobě navzájem). Zkus je co nejlépe postavit tak, aby měla 90° úhel (nebo můžeš dostat více či méně než 3 krále). Pokud se posadíš na svůj trůn čelem vpřed (k severu), měl bys být schopný vnímat svůj odraz v každém ze zrcadel bez toho, abys musel otáčet hlavou nebo očima. Pokud vidíš svůj odraz v rohu své vize, sotva tam, pak jsi to udělal správně.
 • Umísti kýbl s vodou a hrnek před sebe, těsně z dosahu.
 • Umísti větrák za sebe, pusť ho. Nedávej ho na maximální sílu - střední nebo nižší je obvykle dost. Nech ho zapnutý.
 • Vypni světla, nech dveře otevřené a jdi do ložnice.
 • Polož svíčky k boku postele, vedle zapalovače, a také tam polož budík a mobil (nech ho se nabíjet).
 • Nastav budík na 3:30 ráno.
 • Vypni světla a jdi spát, zatímco budeš držet svůj Objekt síly, odpočiň si.Představení:
 • Vzbuď se v 3:30 ráno pomocí budíku. Vypni ho, nezapínej světlo. Máš přesně tři minuty na to, abys zapálil svíčku, vzal svůj mobil a udělal si cestu ke tmavému pokoji, kde se posadíš na svůj trůn. Do 3:33 by jsi měl sedět. Nezapomeň svůj Objekt síly!
 • Dávej pozor na potencionální varovné signály: pokud se tvůj mobil nenabil z jakéhokoliv důvodu, opusť misi. Pokud se budík nezapnul přesně v 3:30 ráno, opusť misi. Pokud najdeš dveře tmavého pokoje zavřené (s tím, že jsi je nechal otevřené), opusť misi. Pokud se větrák vypnul (nechal jsi ho zapnutý), tak opusť misi.
 • Pokud musíš opustit misi kvůli čemukoliv nahoře zmíněném, opusť dům se svým milovaným. Jdi do hotelu nebo něco. Není třeba běžet; máš čas, abys čapnul bundu a klíče a co jiného, ale odejdi. Po 6. ráno by po vás neměly být ani stopy.
 • Pokud vše půjde tak, jak naplánováno, můžeš pokračovat a posadit se na svůj trůn. NESMÍŠ se podívat přímo na kterékoliv ze dvou zrcadel vedle tebe. NESMÍŠ nechat svíčku vyhasnout. Větrák je za tebou. Musíš chránit svíčku svým tělem, které bude mezi nimi (je pro to důvod; brzy uvidíš).
 • Dívej se přímo před sebe, do temnoty. Ne na svíčku, ne na zrcadla, jen přímo před sebe. Jistě sis všiml, že jsem neřekl, které křeslo je královnino a které bláznovo. To proto, že je tvá práce zjistit, které je které. A také z jejich úhlu pohledu jsi buďto jejich královna, nebo jejich blázen. Tedy tři králové.

 • Nebudu prozrazovat, co se stane dál. Stačí říct, že nebudeš sám a že jestli máš otázky, dostaneš odpovědi. Někdy ve formě nových otázek, ale hej, to je příběh lidstva, ne? Prostě setrvej a zkus se nehýbat. Znova, NESMÍŠ se podívat přímo na zrcadla, nebo na svíčku. Jen přímo před sebe, věř mi. Taky nevyšiluj; musíš počkat do 4:34.
 • Kolem 4:34 je po všem. Je v pořádku se trochu třást, jen to zkus potlačit. Ne proto, že to ovlivňuje rituál či co - jen je to zbabělá věc co dělat ve zdvořilé společnosti.
 • Řekl jsem už, že svíčka nesmí vyhasnout? Proto je tu větrák. Chráníš jí vlastním tělem, ale kdyby se tvé tělo najednou pohnulo, pak by větrák svíčku sfoukl. To je záloha číslo 1. Tvůj milovaný je záloha číslo 2: ve 4:34 musí jít do pokoje a zavolat tvé jméno. Pokud to nefunguje, musí zavolat na tvůj mobil. Pokud to nezafunguje, má při ruce sklenici vody a kyblík. Nesmí se tě, ovšem, dotknout - to je zelenáčova chyba. Záloha číslo 3 je tvůj Objekt síly, tvá hračka, nebo medailon nebo jakýkoliv objekt síly sis vzal na tuhle jízdu. Ukáže ti cestu, když SHTF (když se to podělá)
 • Několik záloh. Musíš být jako malý skaut pokud děláš tyhle věci. Pokud to odflákneš, odflákni to celý že to nebude fungovat. Nejhorší věc, kterou můžeš udělat je, že to vezmeš dost vážně na to, aby to fungovalo, ale ne dost na to, abys byl připravený na následky.
 • Pokud máš pochybnosti, viz název.